KULTURA, GŁUPCZE!

Być jak Kasia Nosowska

Nie wiem jak zacząć… A zacząć przecież powinnam. Może sobie istnieć „Niekończąca się opowieść”, ale opowieść nie zaczęta? Głupio jakoś. Zacząć cytatem z poezji? Infantylnie i pretensjonalnie. Fragmentem ulubionej powieści? Lepiej, ale która jest ulubiona? Jestem czytelniczką niewierną i nielojalną, skaczę z literackiego kwiatka na kwiatek i chociaż dzisiaj kocham się bez opamiętania w powieści Elżbiety Cherezińskiej jutro mogę odkryć nowy obiekt westchnień. „Witam” Michał Rusinek skompromitował ostatecznie…

A muchy ciągle nie ma. Chociaż jej pojawienie się niewiele by zmieniło, bo jako wege fundamentalistka nie mogłabym jej zabić. Czas więc chyba zabawić się w sfinksa i zadać zagadkę: jeśli polskie media wspominają o Bangladeszu to robią to w kontekście:

a)      rolnika, którego pożarł tygrys;

b)      procesów zbrodniarzy z czasów Podziału;

c)       yyyyy…. Bangladesz..? To jakieś miasto w Ameryce Południowej?;

Wiem –  c) jest, niestety, bardzo prawdopodobne, ale prawidłowa odpowiedź to a). Konkurencję dla tygrysa stanowić może ewentualnie powódź. Powódź jest fajna. Zwłaszcza błotna. Chociaż nie aż tak fajna jak muzułmanka ukrywająca się pod zasłoną. Szkoda, że mało kto chce tę nieszczęsną zasłonę uchylić, ba!, zerwać ją i zobaczyć co naprawdę Orient ukrywa pod hidżabem. A do tego właśnie Was namawiam i w tym zamierzam pomóc. A więc Panie i Panowie – Szeherezada zmienia twarz: kończy z nocnym bajaniem i zabiera się za pisanie bloga. Za 1001 postów o Oriencie. O tygrysach także, tyle że Tamilskich a nie bengalskich. O Arabce wydającej pismo erotyczne i indyjskim Almodovarze. I tancerkach orientalnych, które mają własny pomysł na zakończenie konfliktu izraelsko – palestyńskiego.

Czytajcie, proszę i komentujcie, polemizujcie. Dręczcie i męczcie mnie intelektualnie i orientalnie.

Reklamy

2 myśli na temat “Być jak Kasia Nosowska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s