W PONIEDZIAŁEK DOOKOŁA ŚWIATA

Ach, śpij kochanie…

Amerykański żołnierz trzymający w czułym uścisku muzułmankę – wbrew pozorom nie jest to propaganda wojenna made in USA. To reklama środka przeciwko chrapaniu.

Nie ważne co mówią, ważne żeby w ogóle mówili? Zakładając słuszność tego stwierdzenia trzeba przyznać, że firma Green Pharmaceuticals odniosła sukces. O jej produkcie mówi się dużo. Nie tylko na ulicach Los Angeles, gdzie zawisły kontrowersyjne billboardy, ale i w mediach. Także tych światowych.

Obrazek

Cóż to za produkt? SnoreStop, poskramiacz chrapiących, który ma też zapobiegać rozpadowi związków. Stąd hasło kampanii: be together i szczęśliwa para na billboardzie. Cel szczytny. Poważnie: każdemu kto uciszy chrapiących dałabym pokojową Nagrodę Nobla. Niestety, sposób na osiągnięcie tego celu zupełnie nie trafiony. Internet rozgorzał głosami oburzonych: z powodu traumy po 11 września (Amerykanie), stereotypowego przedstawienia muzułmańskich kobiet (amerykańskie muzułmanki), traumy amerykańskiej okupacji (Irakijczycy), etc.

A prowokacja była zamierzona. W reklamie telewizyjnej cudowny środek zachwala para lesbijek, gejów oraz czarnoskóry mężczyzna związany z „białą” kobietą. Te pary nie wzbudzają kontrowersji…

Reklamy

2 myśli na temat “Ach, śpij kochanie…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s