W PONIEDZIAŁEK DOOKOŁA ŚWIATA

Kobiety – bazyliszki

Popatrz jak wyglądasz, gdy się na mnie gapisz. Popatrz i się zawstydź. Takie jest przesłanie indyjskiego filmiku, który podbija Internet. Proste. Ale czy skuteczne?

Film zrealizował student indyjskiej filmówki – Whistling Woods International. Do sieci trafił dokładnie rok po gwałcie w New Delhi. Ale autor nie ogranicza problemu molestowania wyłącznie do Indii. W jego filmie występują kobiety z różnych krajów i z różnych kultur. Wszystkie pod obstrzałem nachalnych, niedwuznacznych męskich spojrzeń. W tle piosenka Dekh le tu dekhte hue kaisa lagta hai (Popatrz, jak wyglądasz gdy się na mnie gapisz), śpiewana przez Sonę Mohapatra. Tym razem kobiety mają jednak broń: lusterka, okulary, medaliki, które odbijają pożądliwe twarze gapiących się. Kobiety – bazyliszki? Cóż…, mężczyźni faktycznie kamienieją widząc swoje twarze. Ze wstydu. I taki właśnie jest cel filmu: zawstydzić. „Prawdziwym osiągnięciem będzie sytuacja, gdy facet zapyta sam siebie, szczerze, czy jego spojrzenia nie wprawiają kobiety w zakłopotanie. Jeśli odpowie twierdząco, powinien zmienić swoje zachowanie” – napisał autor filmu na Twitterze.

 Obrazek

Już słyszę oburzone komentarze: to już nawet spojrzeć na dziewczynę nie można? Można. Ale jest ogromna różnica między spojrzeniem wyrażającym zainteresowanie i podziw, a nachalnym, obleśnym lustrowaniem. Każda kobieta zna tę różnicę. Mężczyźni też powinni. Nie tylko w Indiach.

Reklamy

Jedna myśl na temat “Kobiety – bazyliszki

  1. Piszę to jako mężczyzna. Kiedy widzi się piękną kobietę, trudno jest utrzymać oczy na wodzy, tak to po prostu działa. Trzeba to w sobie zrobić, ludzie którzy nie patrzą w oczy to mężczyźni którzy nie pracują nad tym. Może jestem z jakieś innej planety ale takie spojrzenie, pełne wyrażeń typu jak nie będziesz kochała się ze mną teraz, to ja umrę i nie będę już żył:), to jest tylko dla partnerki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s